Łyżwiarstwo figurowe

Pompki francuskie Możliwość komentowania Łyżwiarstwo figurowe została wyłączona 63
Łyżwiarstwo figurowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (25)W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się sztafety mieszane w biegach, biathlonie, łyżwiarstwie i wszystkich konkurencjach, takich jak na przykład tenis, w których istnieje możliwość występu w jednej drużynie zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jedną z konkurencji, która wraz ze swym powstaniem zakładała takie połączenie obu płci w jedną drużynę, jest łyżwiarstwo figurowe.
Jest to dość stara konkurencja, która wymaga świetnie przygotowanego lodowiska, do tego by zawody mogły się odbyć. W łyżwiarstwie figurowym, w zamierzchłych czasach bardziej liczyła się choreografia, estetyka oraz wdzięk z jakim prezentowały się pary. Teraz jest to sport, który zachowując dużą cząstkę swojej przeszłości poszedł również w stronę dynamiki, fizyki i siły, potrzebnych do wykonywania skomplikowanych akrobacji na lodzie.
Niestety wielkość naszych par sportowych w łyżwiarstwie figurowym to przeszłość, do której tak bardzo pragnęlibyśmy powrócić już w najbliższym konkursie. Choć nasze lodowiska, szczególnie w największych miastach są odpowiednio wyposażone to niestety nie udaje nam się wejść do światowej czołówki tego pięknego i pełnego uroku sportu.

Zobacz także:

Author

Related Articles

Search

Back to Top