Dyscypliny sportowe

Pompki francuskie 1 komentarz do Dyscypliny sportowe 315
Dyscypliny sportowe
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

rp_zawody50.jpgDyscypliny sportowe rozróżniane są ze względu na czas (porę roku) w którym dany sport może być uprawiany, na ilość zawodników (sporty indywidualne i zespołowe) oraz ze względu na charakter dyscyplin.

Ze względu na czas uprawianego danego sportu wyróżnia się sporty zimowe, letnie oraz całoroczne. Sporty zimowe to między innymi: narciarstwo biegowe, skoki narciarskie, łyżwiarstwo. Sporty letnie to miedzy innymi: lekkoatletyka, piłka nożna, piłka siatkowa i tym podobne. Sporty całoroczne to takie, które mogą być uprawiane o każdej porze roku, bowiem warunki pogodowe nie wpływają na treningi. Sporty te są głownie uprawiane na halach sportowych i innych pomieszczeniach zamkniętych.
Wyróżnia się także sporty indywidualne i zespołowe. Indywidualne to na przykład: podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka. Sporty zespołowe to między innymi piłka siatkowa, piłka nożna.
Istnieją także dyscypliny sportowe, które mogą być uprawiane zarówno indywidualnie i zbiorowo. Chodzi tutaj o sztafety. Sztafety spotykane są na przykład w pływactwie, biegach narciarskich i innych.

Zobacz także:

Author

Related Articles

Search

Back to Top